Medikamenti akūtu galvassāpju gadījumā

Tas ir palīdzības veids, uz kuru cilvēks, kam ir galvassāpes, cer visbiežāk. Jo šķiet tik vienkārši - iedzer zāles un sāpes pāriet. Dažiem palīdz parastie bezrecepšu pretsāpju līdzekļi (paracetamols, ibuprofēns, naproksēns, aspirīns u.c.). Taču šīm zālēm ir blakusparādības, kuru dēļ lielos daudzumos tās nedrīkst lietot.Zales pret galvassapem. Migrenascentrs.lv

Svarīgi ņemt vērā, it sevišķi migrēnas gadījumā:

  • medikamentus lietot pēc iespējas ātrāk – tiklīdz ir skaidrs, ka galvassāpes neizdosies novērst ar citām metodēm
  • tie jālieto pietiekamā devā
  • ne visas lēkmes iespējams novērst ar bezrecepšu pretsāpju l.medikamentiem 

Ja migrēnas lēkmi neizdodas novērst ar bezrecepšu pretsāpju zālēm, tad progresīvāki būs specifiski migrēnai domātie triptāna grupas medikamenti. Taču šīs grupas pamata zāļu veids radīts aptuveni pirms 25 gadiem, kad vēl uzskatīja, ka migrēnas sāpes izraisa  tikai asinsvadu paplašināšanās. Iespējams, tieši tāpēc, ka migrēnas rašanās iemesli meklējami arī smadzeņu pelēkajā vielā, ir cilvēki, kam arī šie medikamenti nepalīdz. 

Pārlieku bieži un daudz lietojot medikamentus, var rasties pieradums. Tas nozīmē, ka parastā zāļu deva vairs nepalīdz un tā jāpalielina. Pamazām arī katra nākamā deva palīdz arvien mazāk. Ārstējot hronisku migrēnu, svarīgi atteikties no pretsāpju medikamenta, pie kā ir pieradums, un nozīmēt citu, pie kā pieraduma nav vai izmantot citas nemedikamentozās ārstēšanas metodes. Šādos gadījumos ir jāvēršas pie galvassāpju speciālista un kopīgi, pacietīgi jāstrādā pie medikamentu atkarības pārtraukšanas.


     Pierakstīties vizītei     


 .