Fizioterapija

Fizioterapija ir kustību terapijas metode, kas ietver ārstniecisko vingrošanu, manuālo terapiju un speciālas tehnoloģijas. Fizioterapeiti ir cilvēku fiziski funkcionālā stāvokļa eksperti, kuri var noteikt, vai Jūsu fiziskais stāvoklis ir galvassāpju izraisītājs vai veicinātājs.

Fizioterapija. Migrenascentrs.lv

Galvenie iemesli tam, kādēļ Jūsu fiziskais stāvoklis varētu izraisīt galvassāpes, var būt dažādi, kā piemēram: 

  • nepareiza stāja,
  • muskuļu disbalanss,
  • vāja muskulatūra,
  • muskulatūras saspringums vai spazmas,
  • nepietiekams kustību apjoms kakla skriemeļu daļā,
  • nepareizs sakodiens,
  • satraukums vai stress u.c.

Fizioterapija galvassāpju ārstēšanai

Fizioterapeits vizītes laikā vispirms iztaujās pacientu par simptomiem, ikdienas aktivitātēm, paradumiem, pēc tam ar stājas, kustību apjoma, muskuļu spēka un garuma novērtējumu un palpāciju, kā arī ar speciāliem testiem izvērtēs, kāda problēma var izraisīt pacientam galvassāpes.

Pēc novērtēšanas tiks izvirzīti terapijas mērķi un individuāli pielāgotas fizioterapijas metodes, ko pielietot kopā ar fizioterapeitu un patstāvīgi darbā vai mājās.

Atbilstoši katra pacienta problēmām var tikt pielietotas tādas metodes kā teipošana, muskuļu stiepšana, trigerpunktu masāža, individuāli terapeitiski vingrojumi, stājas korekcija, mīksto audu atbrīvošanas metodes, fizikālās terapijas procedūras (TENS, krioterapija), trakcija, relaksācijas pozas un metodes, elpošanas tehnikas, ikdienas ergonomikas pamatprincipu ievērošana.

Pie fizioterapeita cilvēks apgūs metodes, ko izmantot gan ikdienā galvassāpju profilaksei, gan sākoties sāpju lēkmei. Arī ģimenes locekļi var tikt apmācīti masāžas elementu pielietošanā un kakla daļas trakcijas veikšanā.

Atkarībā no galvassāpju veida un iemesliem, sāpes var samazināties vai pazust uzreiz pēc vizītes pie fizioterapeita (spazmu un saspringuma gadījumā), vai tas var būt vairāku nedēļu, mēnešu kopīgs darbs (stājas korekcijas, muskuļu disbalansa gadījumā).

Fizioterapiju piedāvā: 

fizioterapeite Monta Puide 

     Pierakstīties vizītei     


 .