Masāžā un aromterapija

Galvassāpju ārstēšana ar masāžas palīdzību

Galvassāpēm mēdz būt daudz iemeslu –  nervu pārslodze, stress, saaukstēšanās, pārmērīga fiziska slodze, sēdoša darba apstākļi, laika maiņa un daudzas citas situācijas.

Galvas masaza pret galvassapem. Migrenascentrs.lv

Tā kā daudzas saspringuma galvassāpes un migrēnas sāpes ir saistītas ar sprandas sāpēm, tad daudzi galvassāpju slimnieki konstatē, ka manuālās terapijas kā, piemēram, masāžas mazina galvassāpju intensitāti un ar tām saistītos simptomus. Tas ir skaidrojams ar to, ka masāža mazina muskuļu spriedzi un spazmas, uzlabo asinsriti un palīdz atslābināties, kā arī sniedz enerģijas pieplūdumu.

Masāžas veidi un to atšķirīgā iedarbība uz galvassāpēm

Masāžas veids tiek izvēlēts individuāli, balstoties uz pacienta veselības stāvokli un galvassāpju veida. 

Galvas masāža – uzlabo asinsriti, novērš sāpes un stresa stāvokli, stiprina matu saknes.

Apkakles daļas masāža – ja galvassāpju iemesls ir kakla muskuļu saspringums, kakla daļas masāža dos vēlamo atvieglojumu. Masāžas veikšanas laikā uzlabojas asins pieplūde, tiek novērsts kakla un galvas muskuļu saspringums, uzlabojas kopējais stāvoklis un uzmanības koncentrācija.

Ķermeņa kopējā masāža – veicina visa organisma muskuļu atslābumu, atbrīvo no fiziskās un emocionālās slodzes, veicina toksīnu un šlakvielu jeb vielmaiņas gala produktu izvadīšanu, kas atvieglo sāpju simptomus, atslābinoši iedarbojas uz nervu sistēmu, veicina veselu un stipru miegu.

Regulāri masāžas seansi ne tikai atvieglos galvassāpes, bet arī novērsīs atkārtotas lēkmes, uzlabojot asinsriti un paaugstinot organisma kopējo tonusu. Jebkura masāža ar ēterisko eļļu pielietojumu kļūst vēl efektīvāka, sniedzot papildus iedarbību. 


Aromterapijas iedarbība uz galvassāpēm

Būtībā visi cilvēki ir pazīstami ar kaut kāda veida galvassāpēm, taču daudzi nezinu to, cik daudz daba dod un spēj palīdzēt cilvēcei, it sevišķi cīnoties pret galvassāpēm un migrēnu. Daudzi neapzinās, ka, ik dienas lietojot pretsāpju līdzekļus, var radīt sev vēl nopietnākas veselības problēmas, kā, piemēram, kaitēt aknu un nieru darbībai. Ēteriskās eļļas un augi piedāvā daudz drošāku un uzmundrinošāku alternatīvu. Aromaterapija galvassapem. Migrenascentrs.lv

Ēteriskā eļļa nav tikai smarža, tās ir vielu kombinācijas, kas noteiktā veidā mijiedarbojas ar organisma ķīmiskajiem elementiem un tie savukārt ietekmē orgānus un sistēmas kopumā.

Lai masāžas laikā gūtu vēlamos rezultātus, jālieto tikai tās ēteriskās eļļas, kuru smarža cilvēkam ir patīkama. Ierodoties klientam uz masāžu, tiek piedāvātas vairākas ēteriskās eļļas no kurām klients izvēlās sev tīkamāko. Galvassāpes var ārstēt ar virkni dažādu eļļu un augu, atkarībā no konkrētās galvassāpju izcelsmes.

Piemērotākās eļļas pie galvassāpēm būs: baziliks, krustnagliņa, ģerānija, egle, īlangīlangs, lavanda, citronmētra, citrons, majorāns, melisa, kadiķis, piparmētra, roze, rozmarīns, kumelīte, priede, eikalipts. 

Lai nodrošinātu visefektīvāko masāžas un aromterapijas ārstēšanu, vispirms nepieciešams noskaidrot sāpju izcelsmi, jo katram augam ir savas darbības virziens, tādēļ ir ieteicams vispirms doties konsultācijās pie galvassāpju speciālista jeb algologa. 

Masāžu un aromterapiju piedāvā: 

sertificēta masiere Diāna Strāķe 

     Pierakstīties vizītei     


 .