Uztura konsultācijas

Ēšanas paradumiem ir būtiska loma cilvēka dzīvē, spējā dzīvot veselīgi, nenodarot pāri savam organismam. Diemžēl ļoti bieži cilvēkiem nav pietiekamas izpratnes par to, kuri produkti ir veselīgi un uzturā ieteicami un kuri organismam nodara ļaunumu.Uztura konsultacijas galvassapju arstesanai. Migrenascentrs.lv

Speciālista konsultācija par uzturu

Uztura speciālista konsultāciju laikā tiek izvērtēta pacienta ēdienkarte un dzīvesveids. Lai to izdarītu, pacients veic pierakstus “uztura dienasgrāmatā”, kurā tiek pierakstīts viss apēstais un izdzertais, kā arī fiksēti traucējušie simptomi. Uztura speciālists norāda uz potenciālajiem galvassāpju izraisītājiem un kopā ar pacientu vienojas par korekciju ieviešanu ikdienā. Atkārtotu vizīšu laikā tiek noskaidrots, kurus no produktiem pacients var droši lietot uzturā un no kuriem būtu vēlams atturēties.


Uztura konsultācija galvassāpju ārstēšana

Galvassapju, migrenas trigeri. Migrenascentrs.lv

Zinātne arvien pēta uztura un galvassāpju saistību, lai palīdzētu cilvēkiem atbrīvoties no mokošajām sāpju sajūtām, bet vienlaicīgi pārmērīgi 
neierobežotu uzturvielu uzņemšanu. Ja cilvēku moka sāpes, būtu nežēlīgi viņam liegt ēst produktus, kas ir gardi un veselīgi, bet teorētiski var izraisīt sāpes. Ne visi potenciālie galvassāpju trigeri konkrētajam pacientam radīs sāpes. 
Uztura speciālists palīdzēs atrast iecienītajiem produktiem alternatīvas un sakārtot ēdienkarti tā, lai nerastos papildu sāpju sajūta par to, ka jāatsakās no visiem iemīļotajiem ēdieniem un dzērieniem. 

Daži no pārtikas produktos atrodamajiem savienojumiem, kas pieder pie potenciālajiem sāpju izraisītājiem, ir tiramīns, nitrāti un nitrīti, sulfāti un sulfīti, kofeīns, mononātrija glutamāts, mākslīgie saldinātāji un citi. Saprotamāk izsakoties, siers (un citi piena produkti), nogatavināta gaļa, šokolāde, kafija, alus, sarkanvīns, citrusaugļi un atsevišķas pārtikas piedevas varētu būt tās, kas piedalās migrēnas lēkmju veicināšanā. Arī izlaistas ēdienreizes un nepietiekama hidratācija var būt iemesls sāpju lēkmēm.

Uztura speciālista konsultācijas palīdzēs precīzāk un operatīvāk noteikt, kā rīkoties un kā sakārtot ēdienkarti konkrēti Jūsu gadījumā.

                       Uztura konsultācijas piedāvā:

uztura speciāliste Eva Kataja

Pierakstīties vizītei      .