Galvassāpju ārstēšana

Galvassapju arstesana. Migrenascentrs.lv

Galvassāpju ārstēšana nebūt nav tas vieglākais uzdevums, jo tā ir atkarīga no dažādiem blakus faktoriem, kā rezultātā bieži vien ir nepieciešama dažādu speciālistu iesaiste. 

Vispirms ar sūdzībām par galvassāpēm jādodas pie ģimenes ārsta, kurš novērtēs  kopējo veselības stāvokli, nosūtīts uz analīzēm un uzreiz nozīmēs sākotnējo ārstēšanos. 

Tomēr ir gadījumi, kad ģimenes ārsts viens pats nespēj  atrisināt pacienta problēmu, tāpēc nākamais solis  ir citu speciālistu, kā neirologa vai sāpju speciālista jeb algologa, iesaiste. 

Šajās vizītēs neirologs vai algologs uzklausīs Jūsu sūdzības un mērķtiecīgi iztaujās par galvassāpju norisi, ilgumu, sākumu, raksturu, lokalizāciju, pavadošiem simptomiem, atvieglojošiem un provocējošiem faktoriem, Jūsu blakusslimībām, visiem medikamentiem, ko lietojat pašreiz, kā arī iepriekšējo galvassāpju ārstēšanas pieredzi, ja tāda ir bijusi. Un tālāk sekos rūpīga neiroloģiskā izmeklēšana.

Nepieciešamības gadījumā Jums tiks nozīmēti papildus diagnostiskie izmeklējumi un citu jomu speciālistu konsultācija. Savukārt vizītes noslēgumā Jums tiks individuāli izveidots ārstēšanās plāns, iekļaujot kompleksu pieeju: pārskatot dzīvesveida, režīma un ēšanas paradumus, izvēloties piemērotākos medikamentus un procedūras. 

Lai vizīte un ārstēšanās process norisinātos vēl  efektīvāk, iesakām pirms vizītes aizpildīt Galvassāpju kalendāru, lai iegūtos novērojumus parādītu ārstam, kā arī iesakām izlasīt sadaļu Kā sagatavoties vizītei? 


 .